MECENAS EKOLOGII    


W ramach VIII EDYCJI
NARODOWEGO KONKURSU EKOLOGICZNEGO
“PRZYJAŹNI ŚRODOWISKU”,
 
nke2007.jpg (21950 bytes)

zorganizowanego pod

Patronatem Honorowym
Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
,

nasza szkoła otrzymała certyfikat
MECENASA EKOLOGII

mpe2007.jpg (25635 bytes)

W piątek 26 stycznia 2007 roku odbyła się w Warszawie Gala Laureatów i Wyróżnionych VIII Edycji Narodowego Konkursu Ekologicznego “Przyjaźni Środowisku”, organizowanego pod Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego. Głównym organizatorem przedsięwzięcia jest Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych, Stowarzyszenie “Europa nasz dom”.


Samorządowa Szkoła Podstawowa nr 1 we Wrześni”, została po raz czwarty laureatem tego konkursu w kategorii Promotor Ekologii uzyskując jednocześnie najwyższe z możliwych wyróżnień - tytuł Mecenasa Ekologii.


Członkowie jury analizowali działalność zgłoszonych do konkursu samorządów, firm, szkół i przedsiębiorstw w kilku kategoriach: samorząd przyjazny środowisku, przedsiębiorstwo przyjazne środowisku, produkt godny polecenia, promotor ekologii. Finałowa gala laureatów i wyróżnionych w konkursie miała miejsce w warszawskim hotelu Sofitel Victoria. Nagrodę i certyfikat Mecenasa Polskiej Ekologii dla szkoły odebrał dyrektor Zbigniew Dzierżyński i pisząca te słowa Mariola Regulska. Całość imprezy prowadzili Olga Bończyk i Krzysztof Ibisz.


Uzyskanie tak ważnego tytułu jest dowodem na to, że wysiłki wkładane w edukację ekologiczną, prowadzoną w Samorządowej Szkole Podstawowej nr 1 we Wrześni, nie idą na marne oraz są zauważane na forum krajowym. Otrzymana nagroda to wyjątkowe wyróżnienie dla naszej placówki i pracujących w niej wszystkich nauczycieli. Przypomnijmy, iż główny trzon zespołu ekologów w SSP nr 1 tworzą: Ewa Jerczyńska, Halina Konstańczak, Helena Mordal, Beata Pawlak, Mariola Regulska, Mariola Śliwińska.

[Mariola Regulska]