AKTUALNOŚCI    

 

Ważniejsze wydarzenia w SSP nr 1 we Wrześni
w roku szkolnym 2005/2006

 
Listopad 200
5

Konkurs Recytatorski klas I-III
Dnia 25 listopada 2005 r. w auli szkolnej odbył się tradycyjnie jesienią V Szkolny Konkurs Recytatorski klas I-III.
W etapie szkolnym jury wyłoniło następujących laureatów:
I miejsce – Zuzanna Janiszewska kl. IIIc
II miejsce – Katarzyna Ludwiczak kl. IIIa
III miejsce – Tomasz Kowalczyk kl. Id

Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki, a laureaci nagrodzeni zostali pięknymi książkami i dyplomami.
Do etapu gminnego, który odbędzie się w naszej szkole w styczniu 2006 r. zakwalifikowały się: Z. Janiszewska i K. Ludwiczak.

Gratulujemy!!!
Organizatorzy: Danuta Grępka, Mariola Szymkowska

 

Październik 2005

FOLWARK I RACHUNECZKI


   

Uczniowie klasy III e i III c na ścieżce przyrodniczo – dydaktycznej.

11 października 2005 r. uczniowie klasy III e i III c, wraz z opiekunkami Marzeną Pieczyńską, Małgorzatą Jędrzejewską i Bernadetą Czechyrą, udali się na wycieczkę do lasu w Nowym Folwarku. Tam, pod kierunkiem przewodnika, przeszli ścieżką przyrodniczo – dydaktyczną, zapoznając się z warstwową budową lasu. Z dużym zainteresowaniem dzieci obserwowały leśne rośliny i zwierzęta. Z bliska przyglądały się różnym rodzajom grzybów i wielkiemu mrowisku. Na zakończenie wycieczki wszyscy udali się do gospodarstwa agroturystycznego “Na skraju lasu”. Tu odpoczęli przy ognisku, piekąc kiełbaski i zbierając kasztany spod ogromnego kasztanowca. Mieli też możliwość zobaczenia pięknych koni oraz karczmy, w której znajdują się np. stare narzędzia rolnicze. Wycieczka ta dostarczyła uczestnikom wielu wrażeń i wzbogaciła ich o nowe wiadomości. Taki bezpośredni kontakt z przyrodą to wspaniały sposób spędzania wolnego czasu.

Trzecie spotkanie pokoleń w klasie III e.

19 października, w auli szkolnej, odbyło się trzecie już spotkanie pokoleń. Dzieci z klasy IIIe, pod kierunkiem wychowawczyni Marzeny Pieczyńskiej, przygotowały ciekawy i barwny spektakl teatralny. Tym razem nosił on tytuł “Leśne rachuneczki”. Jak zwykle, wszyscy stanęli na wysokości zadania. Rodzice sprawili swym pociechom śliczne, kolorowe stroje. Dzieci wspaniale zagrały swe role. Wychowawczyni natomiast, zadbała o to, by scena zmieniła się w las, z grzybami i leśnymi zwierzętami oraz w ogród, z wysokimi słonecznikami i jesiennymi zbiorami. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu wszystkich oraz wspaniałej współpracy między rodzicami i wychowawczynią, przedstawienie było nadzwyczaj udane. Ponad stuosobowa grupa najbliższych, ze wzruszeniem przyglądała się aktorskim zmaganiom swych dzieci. Mali artyści nagrodzeni zostali gromkimi brawami.

Uczniowie klasy III e dla swych kolegów z klas I.

20 października, w auli szkolnej, w ramach “Tygodnia Matematyki”, uczniowie klasy III e, pod kierunkiem wychowawczyni Marzeny Pieczyńskiej, wystawili, dla swych kolegów z klas I, spektakl teatralny. Była to opowieść o chłopcu, który miał problemy w szkole. Nie lubił i nie uczył się matematyki. Słonecznikowy Duszek zaprowadził go do Pani Jesieni. Ta zatrudniła chłopczyka w lesie, jako rachmistrza. Seweryś, pomagając leśnym stworzeniom w liczeniu, zrozumiał, że matematyka jest ciekawa, potrzebna w życiu i można się jej nauczyć. Wystarczy tylko chcieć i pracować. Wrócił do szkoły i wkrótce stał się jednym z najlepszych uczniów w klasie. Mali artyści zostali zaproszeni ze swoim przedstawieniem do Liceum Ogólnokształcącego we Wrześni, na “Szkolny Dzień Matematyki”.

Wrzesień 2005

1133 uczniów powitało nowy rok szkolny, w tym 163 pierwszoklasistów. Jak co roku przemawiał do wszystkich klas dyrektor szkoły, Zbigniew Dzierżyński. Życzył wszystkim, zwłaszcza najmłodszym, sukcesów w nauce. Po przemówieniach wszystkie klasy rozeszły się do swoich sal, by zapoznać się z planem, a potem do domu, by cieszyć się ostatnim dniem wolności. Harcerze i delegacje z kilku klas zebrali się przed pomnikiem 68 Wrzesińskiego Pułku Piechoty, by oddać cześć żołnierzom poległym w II wojnie światowej w 66 rocznicę jej wybuchu.

Jeszcze wyczuwa się wakacyjny nastrój...

Nauczyciele i uczniowie bardzo się cieszą z zakończenia wakacji

 


24.09.2005 o godz. 9.00 i 10.30 odbyło się ślubowanie uczniów klas pierwszych. Na uroczystość przybyli uczniowie wraz wychowawcami i rodzicami oraz zaproszeni goście: naczelnik wydziału ruchu drogowego KPP p. Paweł Marciniak, policjanci: p. Przemysław Kucz (rzecznik prasowy policji), p. Tomasz Jadczak (dzielnicowy), przedstawiciel firmy Statoil p. Waldemar Ziarnecki, a także opiekunka Spółdzielni Uczniowskiej p. Mariola Śliwińska.
Uroczystość zorganizowali: dyrektor szkoły p. Z. Dzierżyński i wicedyrektor p. Z.Józwiak-Spychała. Nagłośnieniem i pocztem sztandarowym zajął się p. M. Tomaszewski, a część artystyczną przygotowały panie H.Mokracka i H.Mordal. Po ślubowaniu dyrektor wielkim ołówkiem pasował każdego pierwszaka na ucznia SSP 1, a nowi uczniowie otrzymali upominki od Spółdzielni Uczniowskiej, policjantów i firmy Statoil.

Wielką atrakcją okazała się policyjna maskotka Pyrek, który przybył do “Jedynki” specjalnie, aby przypomnieć dzieciom o bezpiecznej drodze do szkoły. Można było sobie zrobić z nim zdjęcie, co spotkało się z dużym zainteresowaniem zarówno ze strony dzieci jak i rodziców.
Uroczystość zakończyło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego “Bezpieczeństwo Dziecka na Drodze 2005”, zorganizowanego przez firmę Statoil.

W konkursie wzięli udział uczniowie z klas I. Ze wszystkich prac wyróżniono 40 najładniejszych. Ich autorzy zostali nagrodzeni kamizelkami odblaskowymi. Nagroda główna – rower z całkowitym wyposażeniem oraz kask przypadła uczniowi klasy I f – Danielowi Zielińskiemu.