AKTUALNOŚCI    

 

Ważniejsze wydarzenia w SSP nr 1 we Wrześni
w roku szkolnym 2006/2007

 
Grudzień 2006 - kwiecień 200
7

UCZNIOWIE Z KLASĄ
Setki razy spotykamy się z sytuacją, w której ktoś potrzebuje pomocy, różnej pomocy. I często czujemy się wtedy bezradni, bo nie umiemy pomóc, bo nie wierzymy, że możemy pomóc, bo nie rozumiemy, o co chodzi, bo boimy się zbliżyć i zapytać: W czym ci mogę pomóc?
Wierząc, że można dokonać takiej zmiany, która przyniesie satysfakcję i radość nie tylko otrzymującym, ale i pomagającym uczennice klasy I a Samorządowej Szkoły Podstawowej nr 1 podjęły się tego trudu zgłaszając swoje uczestnictwo w programie “Uczniowie z klasą” w kategorii “Pomagamy innym”. Program jest organizowany przez Centrum Edukacji Obywatelskiej i Gazetę Wyborczą. A pole takiej służby na rzecz ludzi i środowiska potrafiły wyszukać dziewczynki: Patrycja Dragon, Marta Goławska, Julia Pham, Marta Przybylska, Kamila Powroźnik i Julia Pacyga. Opiekunem zespołu jest p. Beata Mocek.

Dwukrotnie działania uczennic zostały wyróżnione na stronie internetowej projektu, a także opisane w grudniowym numerze Gazety Wyborczej.
Podczas tegorocznych Media Trendów w kategorii” Marketing społeczny” akcja “Uczniowie z klasą” zdobyła wyróżnienie. Podsumowanie prac tej akcji w naszej szkole nastąpiło na specjalnym zebraniu Samorządu Uczniowskiego. Uczennice przedstawiły swoje działania, a następnie zaprosiły członków SU do wykonania plakatów z użyciem haseł dotyczących udzielenia pomocy innym.
Uczniowie SSP 1 w klasach I-III współpracują także z firmą BiC Polska Sp. z o.o. Dwie uczennice z ww. zespołu - Julia Pham i Patrycja Dragon zostały laureatkami ogólnopolskiego konkursu plastycznego “Moja przygoda z chłopcem BiC”.

Październik 2006

2 – 6 października Tydzień Przyrody
5 października - spotkanie rodziców klas czwartych z dyrekcją szkoły
10 października – posiedzenie Rady Pedagogicznej
23 – 27 października Tydzień Matematyki
Konkurs wokalny dla klas II i III
27 października – apele dla klas IV – VI wg zarządzenia MEN

Wrzesień 2006

3 września (niedziela) rozpoczęcie roku szkolnego dla uczniów klas IV – VI na stadionie połączone z obchodami 750 – lecia pierwszej wzmianki o Wrześni
4 września – rozpoczęcie roku szkolnego dla klas 0 – III
15 września Światowy Dzień Sprzątania Świata
29 września – Rajd Patrona i pasowanie Pierwszoklasistów